Palo Santo

Palo Santo (strom s názvem Bursera Graveolens – březule vonná) pochází především z Jižní Ameriky, konkrétně z regionů zahrnujících Peru, Ekvádor a Kolumbii a roste v suchých a tropických oblastech této části světa.

Tyto kousky pochází přímo z Peru a dlouho jsem hledala kvalitu, jako je tahle. Zároveň je každý tento kousek dřeva pečlivě vybrán a sbírán s ohledem na ekosystém a tradice. Doufám, že budete stejně nadšeni jako já. Je to jeden z mála produktů, které nevyrábím, ale musela jsem vám ho prostě nabídnout.

Duch tohoto stromu přináší očištění od nežádoucích energií na fyzické i duchovní úrovni, je skvělým spojencem při meditacích  a projasňuje naši mysl.

Palo Santo znamená v překladu svaté dřevo a původními obyvately je ceněno a používáno při rituálech, očistě a léčení. I já ho používám při očistě a léčení, ačkoli ráda tvořím kuřidla z místních rostlin, Palo Santo beru jako spojence při konkrétních rituálech a jeho skvělou výhodou je, že ho mam stále při sobě – po kapsách, v tašce, v batohu 🙂.

Z hlediska složení Palo Santo obsahuje zejména terpeny, esenciální oleje a fenoly, je známé zejména svým vysokým obsahem limonenu, který se vyskytuje v citrusech a dodává špalíčkům nádherné exotické aroma. Dále obsahuje sloučeniny alfa terpineol a karvon, které mají antioxidační, protizánětlivé, uvolňující a harmonizační vlastnosti, které podporují celkovou regeneraci organismu.

Dřevo má sladce kokosovou vůni, pryskyřičnatě dřevitou s jemnými tóny exotického ovoce.